We stand with Ukraine

We stand with Ukraine

Як мотивувати учнів?

Як мотивувати учнів?

Мотивація - це внутрішній стан, який спонукає людину до діяльності. Вона є одним з найважливіших факторів успішного навчання.

Якщо учні мотивовані, вони більш схильні докладати зусиль, бути наполегливими та досягати успіхів у навчанні.

ось кілька порад від психологів, які можуть допомогти мотивувати учнів:

 1. Допоможіть учням знайти сенс у навчанні. Діти мотивовані, коли вони бачать сенс у тому, що вони роблять. Допоможіть їм зрозуміти, як навчання допоможе їм досягти своїх цілей у житті.
 2. Підкреслюйте успіхи учнів. Коли учні досягають успіхів, вони відчувають себе впевненіше і мотивованіше. Підкреслюйте успіхи учнів, щоб вони бачили, що вони можуть досягти великих речей.
 3. Створіть позитивний зв'язок з учнями. Коли учні відчувають, що їх цінують і підтримують, вони більш схильні докладати зусиль. Створіть позитивний зв'язок з учнями, щоб вони відчували себе впевнено і підтримуваними.
 4. Допоможіть учням розвинути самодисципліну. Самодисципліна є важливою для успішного навчання. Допоможіть учням розвинути самодисципліну, навчаючи їх, як ставити цілі, планувати свій час і дотримуватися дисципліни.

Ось кілька конкретних прикладів того, як можна мотивувати учнів:

 • Вчитель історії може пов'язати вивчення історичних подій з сучасними проблемами. Наприклад, може обговорити, як причини Другої світової війни актуальні і сьогодні.
 • Вчитель математики може використовувати приклади з реального світу, щоб пояснити складні математичні поняття. Наприклад, може обговорити, як математика використовується в архітектурі або інженерії.
 • Вчитель англійської мови може запропонувати учням можливість використовувати мову для творчого самовираження. Наприклад, може запропонувати учням написати власну історію або вірш.
 • Вчитель фізики може провести експерименти, які демонструють складні фізичні явища. Наприклад, може провести експеримент, який показує, як працює магніт.
 • Вчитель музики може запропонувати учням можливість грати в ансамблі або виступати перед аудиторією. Наприклад,  може запропонувати учням створити власну пісню або композицію.

Ми рекомендуємо декілька книг на тему мотивації учнів:

 1. "Як мотивувати учнів: 10 практичних порад", автор: Стівен Кові
 2. "Мотивація в навчанні: теорія і практика", автори: Л. О. Квітка, В. В. Лакшин
 3. "Як мотивувати учнів до успіху", автор: Джон Д. Майер
 4. "Мотивація учнів: 10 порад, які працюють", автор: Дженніфер МакКі
 5. "Як мотивувати учнів: 20 порад від експертів", автори: Кімберлі М. МакНалл, Енн М. О'Ріган

Ці книги пропонують різні підходи до мотивації учнів. Вони містять практичні поради, які вчителі можуть використовувати в своїй роботі.